środa, 30 maja 2012

Stepper dla kotów i Powsin


.
.

Najlepsze do odchudzania są schody, dla kotów i ludzi...
Odchudzamy się ...

Do góry...Na dół


Na dół


A ileż żesz można ??!  Wystarczy ...
INFORMACJA PRASOWA     
                                                    
„Stop otyłości. Ważą się losy psów i kotów”- finał kampanii edukacyjnej w podwarszawskim Parku Kultury Powsin
Właściciele psów licznie skorzystali z możliwości zważenia swoich psów oraz uzyskania bezpłatnej porady lekarza weterynarii podczas otwartej imprezy pod hasłem „Stop otyłości. Ważą się losy psów i kotów” w Parku Kultury Powsin.  Obecność tak dużej ich liczby jest wyrazem troski o zdrowie i dobrą kondycję ich czworonożnych podopiecznych.
„Jak żywić psa, by miał odpowiednią masę ciała
i długo cieszył się dobrym zdrowiem?”, „W jaki sposób można rozpoznać nadwagę bądź otyłość
u mojego zwierzaka?”, „Ile ruchu potrzebuje moje zwierzę?”, „Jakie mogą byś konsekwencje zdrowotne nadwagi dla mojego psa?” – padały liczne pytania od zatroskanych właścicieli. Na wszystkie chętnie odpowiadał lek. wet. Franciszek Paśko obecny podczas imprezy, zalecając jednocześnie odpowiednią dietę dostosowaną do indywidualnych potrzeb badanego psa.  
Dużym zainteresowaniem cieszyło się także  stoisko Royal Canin, gdzie właściciele mogli uzyskać informacje na temat szerokiej gamy produktów oferowanych przez firmę. Animatorki podkreślały, że zwierzęcia nigdy nie należy odchudzać samodzielnie; pamiętajmy: bezpieczna terapia odchudzająca, to terapia prowadzona pod kontrolą lekarza weterynarii.

Nadwaga i otyłość to niestety powszechny problem polskich psów i kotów. Według danych pochodzących z  Raportu Epidemiologicznego (2009), blisko 50% kotów i 40% psów ma problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała.  A stąd już niedaleka droga do nadwagi i otyłości, które mogą poważnie zagrażać zdrowiu naszych czworonogów. 
„Problem nadwagi rozpoznałem niestety u wielu badanych dzisiaj zwierząt. Było też kilka przypadków otyłości.” – mówił po spotkaniu lek. wet. Franciszek Paśko. „Optymistyczny jest jednak fakt, że właściciele wykazywali duże zainteresowanie, jeśli chodzi o możliwości przeciwdziałania problemowi. Świadczy to o dużej trosce o ich czworonożnych przyjaciół oraz przełamaniu stereotypu, iż kilka „dodatkowych kilogramów” nie ma żadnego negatywnego wpływu na zdrowie zwierzęcia, a jedynie świadczy o tym, że nie jest ono zabiedzone.” – dodał lekarz weterynarii.
Spotkaniu towarzyszyły liczne atrakcje: pokazy psich umiejętności poprowadzone przez  „DOGagajcie się” – organizatora szkoleń przyjaznych psom i właścicielom. Przygotowano także tor przeszkód Agility, w którym sprawdzić się mogli wszyscy chętni posiadacze psów wraz ze swoimi podopiecznymi.
Impreza „Stop otyłości. Ważą się losy psów i kotów” była doskonałą propozycją na spędzenie niedzieli dla całej rodziny. Organizatorzy zadbali także o najmłodszych, dla których przygotowano masę niespodzianek oraz konkursów plastycznych i sprawnościowych. 
Ogromną popularnością cieszyło się malowanie twarzy. Dzieci zostały również zaangażowane w rysowanie wspólnego plakatu pod tytułem „Zdrowie na czterech łapach”.
Kampania edukacyjna „Ważą się losy psów i kotów” prowadzona była już po raz piąty.
W ramach tegorocznej edycji w Katowicach, Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku odbyły się konferencje dla lekarzy weterynarii pod hasłem „Lekarze weterynarii w walce z otyłością zwierząt”, konferencja prasowa oraz wydarzenie plenerowe dla właścicieli psów w Parku Kultury Powsin. Szereg działań edukacyjnych prowadzono również na łamach mediów tradycyjnych i internetowych. 

Patronami medialnymi V edycji kampanii edukacyjnej są „Weterynaria w Praktyce”, „Magazyn Weterynaryjny”, „Przyjaciel Pies”, „Cztery Łapy, Kochamy Zwierzaki”, „Radio Plus Warszawa” oraz portale „warszawa.naszemiasto.pl”, „szarik.pl” oraz „miau.pl”.

Więcej szczegółów na temat kampanii znajduje się na stronie internetowej: www.otylosczwierzat.pl

16 komentarzy:

 1. A jak Ci idzie odchudzanie Karola?
  Miłego dnia;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężko powiedzieć.
   Na razie pilnuję misek ,żeby sobie nie wyjadali.
   I postawiłam na ruch.

   Usuń
 2. Chmielewska twierdzi, że kobiety chudną od chodzenia, a mężczyźni od niejedzenia :) Jak traktować tych bez męskości? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Biedaku - musisz biegać po schodach ? Ha haha

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma wyjścia, tutaj schodów na szczęście nie brakuje :-)))

   Usuń
 4. a ty z nim biegasz?:))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
 5. to musi być trudne, ludziom przecież trudno jest schudnąć a co dopiero kotom. A co z żebraniem w czasie gotowania i podczas posiłków ludzkich?

  OdpowiedzUsuń
 6. fajna relacja :)

  ps. ostatnio próbowałem drzewo zabrać ze sobą.. ale nie udało mi się go z miejsca ruszyć :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie odchudzanie jest dobre,ale co zrobić jak ma się w całej chałupie tylko cztery schodki?????Moja Murcia sama się odchudza....je bardzo mało>>>>powinnam brać z niej przykład!!!!!Wytrwałości w odchudzanku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba dorobić te stopnie :-)))

   Usuń
 8. Powodzenia w odchudzaniu Karolku! :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...